Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad | PR disain
:::: MENU ::::

Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad

  • sept. 23 / 2015
  • Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad kommenteerimine on välja lülitatud
  • ,
Disain, Reklaamkleebised

Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad

Sildid ja kleepsud on kiire ja lihtne informatsiooni jagamise viis. Kleepse ja silte saab paigaldada peaaegu kõikjale ning nad on heaks alternatiiviks trükistele, seinapiltidele ning teistele infokandjatele ja dekoratsioonidele.

Sildid ja kleepsud – kumb valida?

Kleepse saab kasutada nii väikestel kui suurtel pindadel ning nende kasutamine on tavaliselt kõige soodsam ja parem lahendus.
Samas saab kleepse paigaldada vaid olemasolevale pinnale ja ei saa panna väga krobedatele pindadele. Kleepsude tegemisel kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid ja materjale, parima lahenduse valimiseks arvesta kindlasti pinnaga, kuhu kleebis paigaldatakse, kuid tähelepanu pööra ka muudele teguritele.Sildid ja kleepsud

Sobiva kleepimispinna puudumisel on hea kasutada KAPA või PVC plaadile tehtud silte ja viitasid. KAPA plaat on kerge ning sobib hästi sisetingimustes kasutamiseks. Välitingimuste jaoks sobivad hästi PVC plaadid, mis on lihtsasti töödeldavad, ilmastikukindlad ning suhteliselt tugevast materjalist.

Kuidas valida kleepsudele sobiv materjal ja trükitehnoloogia?

  • Kasutusotstarve. Kas soovid kleepsudega juhatada teed, viidata allahindlusele, kaunistada seinu või hoopis paigaldada sõidukile reklaami? Kui kasutusotstarve on selge, saad valida sobiva kleebise tüübi.
  • Paigaldatav pind. Kleepse saad kinnitada paljudele erinevatele pindadele – klaasile, puidule, metallile ja isegi betoonile. Enne kleebiste tellimist uuri välja aluspinna materjal, et sobiv materjal valida ja kleeps pinnale ilusti püsima jääks. Klaasile paigaldamiseks saad tellida ka kahepoolse kleebise (kasutusel näiteks taksode akendel).
  • Ümbritsev keskkond on üheks olulisemaks teguriks sobiva materjali valikul. Näiteks peab põrandakleebis olema kulumiskindel, autokleebis aga vastu pidama erinevates ilmastikuoludes. Kleebiste vastupidavust saab suurendada ka nende lamineerimisega.
  • Kleepsu suurus ja kuju. Lihtsamad tekstid ja kujundid saab välja lõigata spetsiaalse kleebiselõikuriga, keerulisemad vormid tuleb aga otse kleepsudele trükkida. Suuremõõduliste kleebiste trükkimiseks ei pruugi kõigil trükikodadel sobivaid masinaid olla.

Küsi nõu asjatundjatelt

Kui sul on olemas idee, millised sildid ja kleepsud tellida soovid, oskavad trükikodades töötavad professionaalid sulle sobiva tehnoloogia ja materjali soovitada ning vajadusel ka kujunduse teha. Enamik trükikodadest annab soovi korral ka juhised kleepsude ning siltide paigaldamiseks või suuremate ja keerulisemate tööde puhul saad tellida ka paigaldusteenuse.

Comments are closed.