Kuidas paigaldada kleebiseid? | PR disain
:::: MENU ::::

Kuidas paigaldada kleebiseid?

Kleebiste paigaldamine, Reklaamkleebised, Trükiteenused

Kuidas paigaldada kleebiseid?

seinakleebised

„Äkki mulle pärast ikkagi ei meeldi?”

Kui tihti oled mõelnud, et tahaks tuua kodu- või kontoriseintele natuke värskemat ilmet, aga pole seda siiski teinud, sest pole olnud valmis pühenduma liiga igavesena tunduvale seina ülevärvimisele? Seinakleebised on sel puhul ideaalne lahendus. Kleebiste paigaldamine on lihtne ja soovi korral on sama lihtne need ka eemaldada. Sellega jõuamegi tänase blogipostituse sisuni.

 

Kleebiste paigaldamine – kuidas see käib?

Sul läheb vaja:

kleepimise-ikoonid_teip maalriteipi        kleepimise-ikoonid_käärid kääre või teravat nuga        kleepimise-ikoonid_kaart spaatlit (sobib ka pangakaart)


1. Valmista pind ette
2. Valmista kleebis ette
3. Paigalda kleebis seinale
4. Imetle tulemust, vajadusel paranda vead

 

Lihtne, eks? Hea küll, kirjutame natukene rohkem lahti ka.

1. Valmista pind ette
See tähendab pinna puhastamist. Vajadusel kasuta selleks sobivat puhastusvahendit. Kleebiseid saab paigaldada ainult puhtale (tolmu- ning rasvavabale) ja kuivale pinnale. Selliseks pinnaks sobivad näiteks värvitud seinad ja laed, vähestruktuurne tapeet, liuguksed, peeglid, aknad, keraamilised plaadid, klaasist (duši)seinad, uksed jmt. Me ei soovita kleebiseid panna tekstuursetele pindadele ja otsese niiskuse lähedusse nagu näiteks vannitoas üle plaadivuukide, sest vuukide vahelt võib vesi hakata liimi lahustama ja kleebis võib seinast ära tulla. Samamoodi ei tasu kleebiseid paigaldada värskelt värvitud seintele, sest värv eraldab, kuigi tundub kuiv, niiskust ning võib kleebise liimi kahjustada. Soovitame oodata 10–15 päeva, et värv jõuaks täielikult kuivada.

2. Valmista kleebis ette
See osa on lihtne – kui kleebis on väga väike, eemalda lihtsalt taustpaber* ja kleebi kleebis pinnale. Kui kleebis on suurem või koosneb paljudest väikestest detailidest, aseta kleebis kleebitavale pinnale ja fikseeri servadest maalriteibiga. Kui oled asetusega rahul, “koori” siirdeteip** koos kleebisega ühest servast taustpaberilt natukene lahti ja lõika kääride või noaga paber ära. Silu kleebis koos teibiga tagasi kleebitavale pinnale. Nüüd eemalda maalriteip.
* Kui kleebis on suur, aga ühes tükis ja siirdeteipi pole, ära kogu taustpaberit lahti tõmba, vaid hakka peale servast (sellest täpsemalt juba järgmises punktis).
** Kui kleebis on väga suur või koosneb väikestest osadest, kinnitatakse sellele kõige pealmise kihina siirdeteip.

IMG_1440_0_403x302 IMG_1440_1_403x302

3. Paigalda kleebis pinnale
Selleks on 2 võimalust: kuivalt või märjalt. Kuivalt tähendab, et kleebis kleebitakse otse kuivale ja puhtale pinnale, märjalt aga, et pind kaetakse seebiveega, et vajadusel kleebist liigutada või ära võtta. Märgpaigaldust kasutatakse tavaliselt kleebise paigaldamisel klaasile.

Väikeste kleebistega on paigaldus lihtne – eemalda järk-järgult taustpaber ja silu alustades ühest servast kuni teiseni. Silumiseks sobib kodustest vahenditest näiteks pangakaart (väga väikeste kleebiste puhul ka käsi). Jälgi, et kleebise alla ei jääks õhumulle. Eemalda ettevaatlikult sujuva liigutusega siirdeteip. Võid kleebise veelkord pangakaardiga või kuiva pehme rätikuga üle siluda.

Suuremate ja/või ühes tükis kleebistega oleks hea keegi appi kutsuda – seni kuni sina kleebist silud, hoiab teine inimene taustpaberit pinnast eemal ja eemaldab seda. Kui otsustasid seda siiski üksi teha, toimi samuti nagu väiksema kleebisega. Hakka järk-järgult eemaldama taustpaberit ja silu samal ajal välja kõik õhumullid. Kui mõni pisike jääb, ära muretse, sest järgmises punktis õpetame, kuidas neid eemaldada (välja arvatud juhul, kui paigaldad kleebist duširuumi seinale otsese veejoa või -pritsmete alla). Võid jällegi kogu kleebise pehme rätikuga siludes üle käia.
PS! Kui näed, et suure kleebise poole paigaldamise peal on kuskile jäänud õhumull, püüa see eemaldada spaatliga (pangakaardiga) siludes. Ära tõmba kogu kleebist uuesti lahti, sest see venitab materjali ja kleebis läheb suure tõenäosusega vormist välja.

IMG_1440_2_403x302

4. Imetle tulemust, vajadusel paranda vead
Seisa mõned sammud tahapoole ja imetle oma kätetööd. Oled rahul? Imeline! Kutsu nüüd kõik sõbrad külla, et oma uue kleebise ja kuldsete kätega uhkeldada.
Ei ole rahul? Näed väikeseid õhumullikesi? Väiksemad õhumullid saad eemaldada nõela ja spaatliga. Tee õhumulli keskele imepisike auk ja vajuta lihtsalt õhk välja. Voilaa, nagu uus!

IMG_1440_3_403x302

 

Nüüd, kui ise kleebiste paigaldamine tundub ikka liiga keeruline või lihtsalt ei viitsi ise kogu selle värgiga mässata, siis ära muretse – me pakume lisaks kleebiste disainimisele ja trükkimisele ka paigaldusteenust. Lihtsalt küsi pakkumist.

 

kleebiste paigaldamine kleebised kuidas paigaldada kleebiseid

 

Comments are closed.