Aknakleebised | PR disain
:::: MENU ::::

Aknakleebised

 • veebr. 21 / 2017
 • 0

Aknakleebised

Aknakleebised_matt_laminaat1Kui olete soetanud uue tööpinna või soovite vana värskendada, on pilkupüüdvad aknakleebised täpselt õige ja tihtipeale isegi hädavajalik valik (nt teenindusasutustel peaks kindlasti olema ära märgitud lahtiolekuajad). Aknakleebised teevad ettevõtte linnapildis märgatavaks ja professionaalne kujundus äratab tähelepanu ning tekitab potentsiaalses kliendis usaldust.

 

Tehnoloogia

Mis kleebiseid ja mis kujuga on võimalik valmistada?

Aknakleebised võivad olla nii suured ühes tükis reklaamid kui ka erikujulised elemendid. Tavapäraselt on akna- ja ukseklaasidele tehtud kleebistel ettevõtte lahtiolekuajad, tegevusalade-toodete märksõnad, firmasümboolika ning loosungid. Lisaks sellele saab aga teha ka erinevaid ornamente, mustreid või isegi fotosid, mis katavad kogu akna.

Kui tegu on klaaspinnaga ruumis, mis vajaks veidi privaatsust (nt aken tualettruumis, dušinurga seinad või klaasist vaheseintega kontor), saab klaasile paigaldada ka nn piimja privaatsuskile e liivapritskile, millele on samuti võimalik peale trükkida sobiv muster või see hoopis materjalist välja lõigata.

Materjalid ja paigaldamine

Aknale ja klaasile mõeldud kleebiseid saab kasutada nii sise- kui välitingimustes, sellest oleneb ka materjalivalik. Samuti on õige materjali valimisel tähtis teada, kas kujundus on ajutine (müügikampaania) või pikaajaline (nt lahtiolekuajad). Vastavalt nendele parameetritele pakume nii laminaadiga kui ilma, nõrgema või tugevama liimiga kleebiseid. Nõrgema liimiga kleebised on hea valik ajutiseks reklaamiks müügikampaania ajal, kuna seda on lihtne paigaldada ning hiljem ka eemaldada, ilma et klaasile jääks liimijälgi.

Kleebiseid saab paigaldada nii sisse- kui väljapoole. Seespool asuvad kleebised on paremini kaitstud välistegurite eest, kuid arvestama peab sellega, et klaas võib kleebist moonutada, eriti juhul kui klaas on toonitud. Väljapoole paigaldatud kleebised soovitame alati lamineerida, et need peaks hästi vastu nii ilmastikule kui kulumisele.

Kleebiste eluiga peale paigaldamist on 3–8 aastat, olenevalt materjalist ja pinnast, millele kleebis paigaldatakse. Aknakleebise eluiga pikendab lamineerimine.

Õige materjalivaliku aitab teha meie müügiosakond.

20150106_124110-2  kleebised aknale, aknakleebised  aknakleebised, kleebised klaasile  aknakleebised, kleebised klaasile  aknakleebised, kleebised aknale

 

Kuidas tellida ja kui kaua aega läheb?

Väiksemad kleebised trükime 1–3 tööpäevaga, mahukamate tööde puhul kuni 7 tööpäevaga.

Kui soovid aknakleebiste kujundust, oleks vaja disainerile edastada järgnev info:

 • akna mõõdud
 • soovitud kleebis(t)e mõõdud
 • millist teksti, pilte või kujundeid soovid kleebisele
 • ettevõtte logo ja firmagraafika
 • foto akendest ja ümbrusest*
  *Fotod on abiks nägemaks, milline vaade avaneb aknast ja millised hooned, kauplused ja ärid asuvad vahetus läheduses – niimoodi on võimalik luua selgelt eristuv ja klientidele paremini silmahakkav lahendus.

Kui soovid aknakleebiste trükkimist, vajame järgnevat infot ja faile:

 • kleebise trükifail(id)
 • kas kleebis paigaldatakse sise- või välitingimustesse
 • kas kleebis on ühe- või kahepoolselt vaadeldav
 • milline on paigalduspind (materjal, sile või krobeline)
 • kas kleebis on aastateks akendele jääv või paigaldatakse vaid müügikampaania ajaks

Lisaks aknakleebiste kujundamisele ja trükkimisele pakume soovi korral ka paigaldusteenust.

Veel saad aknakleebiste tellimisest lugeda meie blogist.