Kutsed - kuidas teha originaalsed ja informatiivsed ning mida silmas pidada? | PR disain PR disain
:::: MENU ::::

Kuidas teha originaalsed ja informatiivsed kutsed?

Disain, Reklaamkleebised, Trükiteenused

Kuidas teha originaalsed ja informatiivsed kutsed?

kutsed

Oled korraldamas firmapidu, kliendiüritust, pulmi või soovid üllatada sõpru toreda koosviibimisega? Kvaliteetsed ja läbimõeldud kutsed loovad sinu üritusest positiivse eelmulje, annab külalistele kogu vajaliku informatsiooni ja tekitab neis ootusärevust. Kuidas koostada õnnestunud kutseid?

Kutsed peavad kokku sobima ürituse iseloomuga

Üldjuhul võime kutsed jagada kaheks: ametlikud ja mitteametlikud. Kui ametlike kutsete puhul on soovitav järgida etiketinõudeid, siis mitteametlike kutsete puhul on vorm vabam.

Kui sinu üritusel on kindel stiil, siis seda võiks edasi anda ka kutse. Näiteks saad kasutada samu värvitoone või elemente, mida ka toimumiskoha ruumikujunduses. Kõike seda lihtsustab sündmusele ühtse sümboolika valimine.

Milline informatsioon kutsele lisada?

  • Üritusele kutsutava nimi (ametliku kutse puhul ka tiitel ja ametikoht)
  • Sündmuse nimi ja stiil
  • Toimumise aeg ja orienteeruv kestus
  • Toimumise koht
  • Kutsuja nimi ja kontaktandmed
  • Tulekust või mittetulekust teavitamise aeg ja viis ehk R.S.V.P
  • Vajadusel transpordi ja parkimise info ning riietuse soovitus (dress code)

Kutsest võiks ka välja tulla, kas see on mõeldud ühele inimesele või võib kutsutav kaasa võtta ka kaaslase. Lisaks soovituslikele osadele võid lühidalt ka üritust või selle toimumise põhjust tutvustada.

Kuidas kujundada originaalne ja meeldejääv kutse?

Kutsete trükkimine ja kujunidamineKutsetel saad kasutada põnevaid fotosid ja joonistusi. Lisaks tekstile ja piltidele on võimalik kutseid teha erineva kuju ja voltimisega ning lisada neile erinevaid kaunistusi. Kasutada saad erikujulisi ümbrikuid ja need pealt kauni paelaga kinni siduda. Samuti võid kutsega kaasa panna väikse ürituse sümboolikaga kokkusobiva kingituse või magneti. Viimane võimaldab kutse näiteks külmkapi uksele kinnitada, et sündmusele minek meeles püsiks.

Kutsed võid tellida täielikult trükitud tekstidega või soovi korral nime ja pöördumise kutsele ise kirjutada. Viimane variant sobib näiteks väiksema ja personaalsema ürituse puhul.

Mida pidada silmas kutse vormistamisel?

Kutse trükkimisel kasuta kvaliteetset paberit ja trükitehnikat. Kontrolli, et kõik nimed, aadressid, kellaajad jm oleksid korrektselt kirjutatud. Kutse teksti kirjutades ole alati lugupidav ning ametlikel kutsetel kasuta kolmandat isikut.

Kui soovid ürituse jaoks meeldejäävad ja kvaliteetsed kutsed tellida, siis võta meiega julgelt ühendust. Pakume nii kujundus– kui trükiteenust.

Comments are closed.