4 nõuannet, et voldik täidaks oma eesmärki | PR disain PR disain
:::: MENU ::::

4 nõuannet, et voldik täidaks eesmärki

  • dets. 28 / 2015
  • 4 nõuannet, et voldik täidaks eesmärki kommenteerimine on välja lülitatud
  • ,
Disain, Trükiteenused, Voldik

4 nõuannet, et voldik täidaks eesmärki

Voldik on kasutajamugav, soodne ja kompaktne trükis, mis võimaldab rohkelt informatsiooni ühele lehele mahutada. Praktilist volditavat infokandjat saad kasutada näiteks toodete või teenuste reklaamimiseks, õppematerjalina, kasutusjuhendina või toidukohas menüüna. Et voldik täidaks oma eesmärki, panime kirja 4 nõuannet voldiku tellimiseks.

1. Mõtle läbi tekstid ja sõnumid

Koosta tekst, mis pakuks voldiku lugejale mingit väärtust. Kui kirjutad reklaamteksti, too välja kliendi kasud ja eelised, mida toote või teenuse tarbimine talle annab. Kindlasti kontrolli ka õigekirja, et kirjavead ei rikuks teksti üldmuljet. Igaks juhuks lase ka kellelgi teisel tekst üle vaadata, sest kõiki enda vigu ei pruugi ka mitmekordsel lugemisel märgata.

2. Vali õige voldiku tüüp ja paber

Enne voldiku kujundamist pane koos kujundaja või trükikojaga paika paberi materjal, mõõdud ning voldiku tüüp. Viimase määrame vastavalt sellele, kuidas eelistad trükist voltida. Tuntumad voldikute tüübid on V-, Z-, G-, M-, akna- ja erikujuline.

Paberi ja värvide valik sõltub eelkõige trükise eesmärgist. Näiteks kasutame toodete või teenuste reklaamimiseks tavaliselt läikivat paberit ja erksamaid toone, kasutusjuhendi või muu informatiivse voldiku puhul on levinud ka matile paberile trükkimine.

3. Kasuta kvaliteetseid fotosid või joonistusi

VoldikKvaliteetsete ja teemakohaste fotode või joonistustega näeb sinu voldik professionaalne välja ning selle sisu loetakse rohkem. Kui su ettevõtte teenustest või toodetest pole korralike pilte tehtud, investeeri fotosessiooni või otsi sobivad fotod pildipankadest.

Tasuta pildipankadest võid proovida näiteks lehekülgi pixabay.com ja freeimages.com. Kui tellid kujunduse meilt, aitame sobivad fotod ise otsida.

4. Voldik lase kujundada professionaalidel

Voldiku võid kujundada erinevate kujundusprogrammidega, kuid kui sul varasemad kogemused puuduvad, läheb selleks kaua aega ning tõenäoliselt pole ka lõpptulemus päris see, mida ootad. Kvaliteetseim ja kiireim lahendus on tellida voldiku tekstide paigutus ja disain professionaalselt kujundajalt. Nii saad olla kindel, et fail vastab ka kõigile trükikoja esitatud tehnilistele nõuetele.

PR disainist saad tellida nii voldiku disaini, trükkimise kui ka voltimise ja muu järeltöötluse. Saada meile oma idee ja võtame sinuga ühendust.

Comments are closed.