Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad
:::: MENU ::::

Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad

  • sept. 23 / 2015
  • Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad kommenteerimine on välja lülitatud
  • ,
Reklaamkleebised

Sildid ja kleepsud on praktilised informatsioonikandjad

Kleepsude ja siltide kasutamine on kiire ja lihtne informatsiooni jagamise viis. Kleepse ja silte saab paigaldada peaaegu kõikjale ning nad on heaks alternatiiviks trükistele, seinapiltidele ning teistele infokandjatele ja dekoratsioonidele.

Kas valida sildid või kleepsud?

Kleepse saab kasutada nii väikestel kui suurtel pindadel ning nende kasutamine on tavaliselt kõige soodsam ja parem lahendus. Samas saab kleepse paigaldada vaid olemasolevale pinnale ning neid ei saa panna ebatasastele ja väga krobedatele pindadele.

Sildid ja kleepsudSobiva kleepimispinna puudumisel on hea kasutada KAPA või PVC plaadile tehtud silte ja viitasid. KAPA plaat on kerge ning sobib hästi sisetingimustes kasutamiseks. Välitingimuste jaoks sobivad hästi PVC plaadid, mis on lihtsasti töödeldavad, ilmastikukindlad ning suhteliselt tugevast materjalist.

Kleepsude tegemisel kasutatakse erinevaid tehnoloogiaid ja materjale. Parima lahenduse valimiseks arvesta kindlasti pinnaga, kuhu kleebis paigaldatakse, kuid tähelepanu pööra ka muudele teguritele.

Kuidas valida kleepsudele sobiv materjal ja trükitehnoloogia?

  • Kasutusotstarve. Kas soovid kleepsudega juhatada teed, viidata allahindlusele, kaunistada seinu või hoopis paigaldada sõidukile reklaam? Kui kasutusotstarve on selge, saad valida sobiva kleebise tüübi.
  • Paigaldatav pind. Kleepse saad kinnitada paljudele erinevatele pindadele – klaasile, puidule, metallile jne. Enne kleebiste tellimist uuri välja aluspinna materjal, et sobiv lahendus valida ja kleeps pinnale ilusti püsima jääks. Klaasile paigaldamiseks saad tellida ka kahepoolse kleebise (kasutusel näiteks taksode akendel).
  • Ümbritsev keskkond on üheks olulisemaks teguriks sobiva materjali valikul. Näiteks peab põrandakleebis olema kulumiskindel, autokleebis aga vastu pidama erinevates ilmastikuoludes. Kleebiste vastupidavust saab suurendada ka nende lamineerimisega.
  • Kleepsu suurus ja kuju. Lihtsamad tekstid ja kujundid saab välja lõigata spetsiaalse kleebiselõikuriga, keerulisemad vormid tuleb aga otse kleepsudele trükkida. Suuremõõduliste kleebiste trükkimiseks ei pruugi kõigil trükikodadel sobivaid masinaid olla.

Küsi nõu asjatundjatelt

Kui sul on olemas idee, millised sildid ja kleepsud tellida soovid, oskavad trükikodades töötavad professionaalid sulle sobiva tehnoloogia ja materjali soovitada ning vajadusel ka kujunduse teha. Enamik trükikodadest annab soovi korral ka juhised kleepsude ning siltide paigaldamiseks või suuremate või keerulisemate tööde puhul saad tellida ka paigaldusteenuse.

Jaga seda lehte ka teistega
Facebook0
Facebook
GOOGLE12
GOOGLE
http://perrepro.ee/sildid-ja-kleepsud-praktilised-informatsioonikandjad/
TWITTER23
SHARE8
INSTAGRAM

Comments are closed.