Mida teha, kui üleöö on vaja uute kontaktandmetega visiitkaarte, homme on viimane aeg ürituse kutsed laiali saata või jagada välja mitusada erineva tekstiga aukirja, teiseks messipäevaks on kõik reklaamtrükised otsa saanud? Kõikide selliste olukordade puhul on päästjaks digitrükk.
Traditsioonilise ofsettrüki ees on digitrükil mitmeid eeliseid
Valmis 24 tunni jooksul
Digitrüki ettevalmistamiseks pole tarvis valmistada trükivorme, sest fail saadetakse otse arvutist trükimasinasse. Ka ei pea värvid pärast trükkimist kuivama ning järeltöötlust (lõikamist, soonimist, perforeerimist, voltimist, stantsimist ja köitmist) saab alustada kohe. Paljud tööd saavad valmis lausa 24 tunni jooksul.
Väikesed tiraažid mõistliku hinnaga
Digitrüki jaoks ei ole olemas liiga väikest kogust, põhimõtteliselt võib iga asja trükkida kas või üheainsa eksemplari. Oluline hinnavõit ofsettrüki ees saavutatakse siis, kui trükiarv on alla tuhande.
Iga eksemplar võib olla erinev
Kui on tarvis trükkida näiteks diplomeid, millest igaühel on erinev nimi, või numeratsiooniga pileteid või erinevate fotodega töötõendeid, siis on see digitrükki kasutades hõlpsasti võimalik.
Kasutatav paljude materjalide juures
Trükkida saab tavalisele paberile (paksusega 60-300 g/m²), kartongile, kilele, aga ka tekstiilile, klaasile, keraamikale ja puidule. Struktuurse paberi korral tuleks enne teha proovitrükk (selle valmistamine on kiire ja soodne), et veenduda tulemuse kvaliteedis.
Digitrükk on säästlik
Digitrükiks kulub vähem paberit, sest paberi sissevõtukulu on väiksem kui ofsettrüki puhul. See tähendab nii rahalist kokkuhoidu kui ka keskkonnasõbralikkust.
Varem peeti ofsettrüki peamiseks eeliseks digitrüki ees selle kõrgemat kvaliteeti. Aga digitrükitehnika on väga kiiresti arenenud ning praegu pole kvaliteedis olulist erinevust. Kuna digitrükis kasutatakse ainult CMYK-värve, siis näiteks neoontoone või metallikvärvi sellega trükkida ei saa.
Kui firma graafilise identiteedi juhises on logo või tekstide värvid kirja pandud ainult Pantone värvidega, siis tuleb faili enne töösseandmist töödelda selliselt, et ka CMYK-värvidega saavutataks võimalikult sarnane tulemus. Meeles peab aga pidama, et osadele Pantone värvidele väga täpsed CMYK vasted puuduvad.
Digitrükk on sobiv visiitkaartide, tooteetikettide, kaartide, blankettide, brošüüride, postkaartide, kutsete, voldikute, kalendrite, plakatite ja isegi väikeses tiraažis raamatute trükkimiseks.