Seina- ja põrandakleebised | PR disain
:::: MENU ::::

Seina- ja põrandakleebised

 • märts 09 / 2017
 • 0

Seina- ja põrandakleebised

Seinakleebised, fototapeet ja põrandakleebised

FC Infonet seinakleebisedKolisid uuele pinnale või soovid värskendada olemasolevat? Olenemata sellest, kas jutt käib kodust, kontorist või avalikust ruumist, on seintel ruumikujunduses oluline roll mängida. Kui poes ei leidu just täpselt sellist nägu ja tegu tapeeti või kleebist nagu otsid, siis on selline võimalik trükkida. Täpselt sinu soovide järgi valminud seinakleebised on heaks vahendiks nii tubade kaunistamisel, olulisele tähelepanu juhtimisel kui ka suurepärase esmamulje jätmiseks.

Jalgealune pind on üks parimaid kohti sõnumite edastamiseks. Näiteks kauplustes on põrandal tavaliselt oluliselt vähem sõnumeid ja silte kui riiulitel või seintel, mistõttu jalge alla kleebitud reklaamid eristuvad ja võivad rohkem tähelepanu saada.

Põrandakleebiseid saad kasutada nii tee juhatamiseks, kampaaniasõnumite edastamiseks, toodetele või teenustele tähelepanu tõmbamiseks kui ka lihtsalt pinna kaunistamiseks ja inimeste rõõmustamiseks. Enamlevinud kohad põrandakleebise kasutamiseks on kauplused, kaubanduskeskused, spordiklubid ja -hallid, kinod, muuseumid, messid ja näitused, konverentsid jm. Levinuimad põrandakleebiste kujutised on nooled ja jalajäljed inimeste suunamiseks.

 

Tehnoloogia

Mis kleebiseid ja mis kujuga on võimalik valmistada?

Seinakleebiseid ja fototapeeti on võimalik trükkida paanidena või kleepida seinale kleebisest välja lõigatud kujutisi. Põrandakleebiseid nagu ka seinakleebiseid on võimalik tellida väga erinevates mõõtudes ja kujudes. Vastavalt soovile saame teha keerulisemaid kujundeid ja mustreid või katta ühtlaselt ka terve pinna. Lisaks traditsioonilistele lahendustele saame kleebiseid valmistada ka lifti, trepiastmetele, ühissõidukisse, asfaldile või muule välispinnale paigaldamiseks.

Materjalid ja paigaldamine

Seinakleebiseid valmistame nii tugevama kui nõrgema liimiga, vastavalt kliendi soovile. Selleks et kleebis seinale ka püsima jääks valmistame seinakleebised ka eriti tugeva liimiga materjalist, mida on võimalik kleepida isegi betoonile. Nõrgema liimi puhul on kleebist hiljem võimalik lihtsalt eemaldada.

Põrandakleebise katame vastupidava laminaadiga, mis teeb selle võrreldes teiste kleepsudega oluliselt vastupidavamaks. Nii kannatab see peal tallamist, asjade üle pinna lohistamist ja ka kemikaalidega puhastamist. Ohutuse tagamiseks kaetakse põrandakleebised spetsiaalse libisemisvastase laminaadiga.

Kvaliteetseid kleebiseid on lihtne paigaldada ning hiljem ka eemaldada ilma aluspinda kahjustamata. Põrandakleebiseid saab paigaldada isegi näiteks madala karvkattega vaibale. Suuremõõduliste kleebiste korral soovitame paigaldamiseks kasutada professionaalide abi, et kleebis paigaldamise käigus kahjustada ei saaks või selle alla õhumulle ei jääks.

Kleebiste eluiga peale paigaldamist on 1–8 aastat, olenevalt materjalist ja pinnast, millele kleebis paigaldatakse.

Õige materjalivaliku ja paigaldusega aitab vajadusel meie müügiosakond.

Dr Irena Eris erikujuline põrandakleebis ja kleebis kapal. Adduco seinakleebised Fototapeet New Yorgi panoraam Seinakleebised, kleebised seinale seinakleebised seinakleebised seinakleebised, tekst seinale

 

Kuidas tellida ja kui kaua aega läheb?

Meilt saad tellida seinakleebiste ja fototapeetide ning põrandakleebiste täislahenduse: mõõtmine, kujundus, trükk ja paigaldus. Soovi korral saad loomulikult ka ainult trüki, kujunduse või paigalduse tellida.

Väiksemad kleebised teeme valmis 1–3 tööpäevaga, veidi mahukamate tööde puhul kuni 7 tööpäevaga. Väga suured projektid kokkuleppel.

Kui soovid seina- ja/või põrandakleebiste kujundust, oleks vaja disainerile edastada järgnev info:

 • soovitud kleebis(t)e mõõdud
 • millist teksti, pilte või kujundeid soovid kleebisele
 • paigalduspinna materjal/kirjeldus
 • foto ruumist*
  *Pole kohustuslik, kuid fotod on abiks nägemaks, milline on ülejäänud ruum kleebiste ümber, et saaksime pakkuda parima võimaliku lahenduse ja anda nõu kleebise suuruse ning tooni(de) osas.

Kui soovid kleebiste trükkimist, vajame järgnevat infot ja faile:

 • kleebise trükifail(id)
 • kas kleebis paigaldatakse sise- või välitingimustesse
 • milline on paigalduspind (materjal)
 • kas kleebis on mõeldud pika- või lühiajaliseks kasutamiseks

 

Veel saad seina- ja põrandakleebistest lugeda meie blogist.