Kleebised ja etiketid | PR disain
:::: MENU ::::

Kleebised ja etiketid

 • veebr. 22 / 2017
 • 0

Kleebised ja etiketid

kleebised, kleebiste trükk, kleebiste valmistamine

Kleebised ja etiketid

Kleebised ja etiketid on praktilised informatsiooni edastajad nii kaubanduses, reklaaminduses kui ka kodustes tingimustes. Neid on lihtne paigaldada ning õigesti valitud materjalide ja kvaliteetse trükiga säilitavad kleebised hea välimuse vajadusel aastateks.

Levinumad etikettide kasutuskohad on pakenditel (nt toidu, joogi ja muude kaupade pakendid), postipakkidel, hoidistel, nimesiltidel aga ka näiteks ladudes, kus asju on palju ning kleebised aitavad korda luua ja tooteid kiiremini ning kergemini üles leida. Logokleebised on hea võimalus müüdava kaubaga oma ettevõtte reklaam kaasa panna.

Pakume laias valikus erineva suuruse ja kõikvõimalike kujudega etikette ning kleebiseid. Võimalik on trükkida nii valgele, läbipaistvale, matile kui ka läikivale PVC kilele. Lisaks on võimalik trükkida kuldse, hõbedase, nikkel või peegelkuldse kleebismaterjali peale. Et kleebised kauem vastu peaks ja vähem kuluks, soovitame need lamineerida.

 

Materjalid

Valge kile – valikus nii läikiv kui matt. Kleebised saame teha kas tugevama või nõrgema liimiga, vastavalt kasutuseale ja -kohale. Sobib igat värvi aluspinnale. Läikival kilel jäävad värvid erksamad, matt kilel on värvid neutraalsemad ja lõpplahendus jääb maalähedasem. Silmas peab pidama, et tugevalt valgustatud ruumides on matile kilele trükitud kleebiseid mugavam lugeda, kuna läikivale kilele trükitud kleebised võivad hakata valgust vastu peegeldama.

Läbipaistev kile – näha jääb ainult trükitud disain, ümbrus on läbipaistev. Pakume kahte võimalust, üks soodsam ja teine kallimast hinnaklassist.
Soodsama variandi puhul jääb värv kilel läbikumav, st et kleebis sobib hästi heledale (valgele) pinnale, kus aluspinna värv ei mõjuta kleebise värve. Selle variandi puhul tuleks silmas pidada, et kui kleepida näiteks kollase värviga trükitud läbipaistev kleebis sinisele pinnale, jäävad kollased elemendid kleebisel hoopiski rohelised (kollane+sinine värv).

Kallimast hinnaklassist läbipaistva kile puhul trükitakse esimene kiht UV-valgega ning siis selle peale juba värviline disain. Nii ei kuma värvid läbi ning kleebis sobib igat värvi aluspinnale.

kleebiste trükk, pudelisiltide tegemineKuldne kleebiskile – valikus peegelkuldne (läikiv) ning nn matt viimistlusega kuldne. Kuldne materjal õhkab luksuslikkust ning sobib hästi näiteks etikettidele firmakingituste tarbeks.

Hõbedane kleebiskile – matt viimistlusega hõbe. Samuti hea lahendus firmakingituste tarbeks, aga miks mitte ka lihtsalt logokleebiseks.

Nikkel kleebiskile – nn peegel-viimistlusega hõbe.

Värvilised kiled – Sobilik, kui on vaja välja lõigata kõik kujunduselemendid ühte värvi kilest. Värvivalikuga aitab meie müügiosakond.

Laminaat – valikus läikiv või matt. Aitab pikendada kleebise eluiga, kaitseb väiksemate kriimustuste, vee ja värvide tuhmumise eest. Läikiv laminaat muudab värvid säravamaks.

Kleepsude printimine, etikettide printimine,sildid ja kleebised  sildid ja kleebised, kleebised, kleebiste trükk

 

Kuidas tellida, palju maksab ja kui kaua aega läheb?

Väiksemad kogused teeme valmis 1–3 tööpäevaga, mahukamate tööde puhul kuni 7 tööpäevaga. Hind sõltub kleebise materjalivalikust, mõõtudest ja kogusest. Aitame meelsasti valida parima materjali, pidades silmas teie soove ja nõudmisi.

Kui soovid kujundust, oleks vaja disainerile edastada järgnev info:

 • kleebise mõõdud
 • mis kujuga võiks kleebis olla
 • tekst ja/või pilt, mis peaks kleebisel olema (ning muud kujundussoovid, kui need on olemas)
 • logokleebise puhul ettevõtte logo ja firmagraafika vektorformaadis

Kui soovid kleebiste trükkimist, vajame järgnevat infot ja faile:

 • kleebis(t)e trükifail(id)
 • kas kleebis paigaldatakse sise- või välitingimustesse
 • milline on paigalduspind (materjal, sile või krobeline)
 • kui pikk on kleebise kasutusiga
 • kogus, kui palju kleebiseid on vaja

Lisaks kleebiste kujundamisele  ja trükkimisele pakume soovi korral ka paigaldusteenust.

Milleks täpsemalt etikette kasutada ja milline materjal valida, loe meie blogist.