Kaunid kutsed – 5 disaini-ideed | PR disain
:::: MENU ::::

Kaunid kutsed – 5 disaini-ideed

Disain, Trükiteenused

Kaunid kutsed – 5 disaini-ideed

kutsed

Paberil saadetud ja saadud kutsed on personaalne ja stiilne viis eelolevast sündmusest teada anda. Maitsekas kutse seostub saabuva üritusega unikaalse disaini poolest ja on sellevõrra veelgi meeldejäävam, sest huvitav kujundus mitte ainult ei kutsu külalist, vaid meelestab teda ka positiivselt ette.

Paljud ei teagi, et alati on võimalik kasutava väga huvitavaid lahendusi kutsete loomisel ja saatmisel. Põnev kujundus kindlustab, et üritus algab juba eos hästi.

Kuidas kujundada?

Kutsete trükkimine ja kujunidamineMeili teel saadetud või poest ostetud kutsed pole lihtsalt nii erilised kui ürituse jaoks eraldi loodud kutsed, mis on kvaliteetsel paberil trükitud ja meeldiva disainiga. Kutsetest mõtlemine ei tohiks olla miski, mis jääb viimasele hetkele, sest mõnes mõttes sinu plaanitud üritus algab kutse kättesaamisest.

Kõige sagemini otsitakse nõu pulmakutsete jaoks, sest tegemist on kahe inimese elu ühe tähtsaima sündmusega ja kõik, mis sellega kaasas käib, tseremooniast kuni kutseteni, võiks olla neile isikupärane. Kuid sarnast isikupärasuse põhimõtet võib ka muu sündmuse jaoks rakendada.

Millist üritust sa korraldad? Kas on tegemist isikliku või avalikuma sündmusega? Kas lennukas kujundus oleks mõeldav ja sobilik, või pigem eelistaksid midagi traditsioonilist? Järgnevaid soovitusi saab omamoodi kasutada nii formaalselt kui omapäraselt.

  • Mõtle mõnest isiklikust sümbolist – kui aristokraatia seas nii vanasti kui tänapäeval sääraseid teateid saadeti, siis kasutati loomulikult perekonnavappe, mis detailideni tähendust täis olid. Kui saabuva sündmuse keskmes on keegi, keda austatakse, nt juubilar või abielupaar, tasub mõelda millestki, millega tähtpäeva ja inimest sümboliseerida (nt perenime-tähenduse või kujuga mängimine jne).

  • Personaliseeritud ümbrik – kutse ei jää kindlasti märkamata, avamata ega ka sellele vastamata, kui see saabub milleski huvitavas. Teistmoodi värv või muster on alles algus. Kui sul on eriline teema, siis see võib sobituda kutse ja ürituse endaga.

  • Stiilipeo stiil võib alata kutsest – ajastulähedast või stiilipuhast kutset on disainiga kindlasti võimalik luua, või vähemalt vihjata sellele. Kui teemaks on täpid, on lahendus lihtne. Kui mõni kunagine kümnend, saab mitmel viisil seda rõhutada.

  • Mängi kuju, voltimise ja formaadiga – sinu sündmuse kutsed ei pea olema ilmtingimata kaardid tavalises mõistes, nii etiketi järgi või ilma. Paberist saab teha nii mõndagi: mõistatusi, üllatusi, mänge, muuta formaati (kutse võib olla ajaleheartikkel, lendleht, retseptivormis jne).

  • Pane kingitus kaasa – kutse vahele või ümbrikusse võib mahtuda huvitavaid asju: kleepsusid, magneteid, kompvekke, õhupalle (täispuhumata, loomulikult) jne. Midagi lahedat ja hästi-mahtuvat leidub mitmele ürituse-tüübile.

Huvitav ja kvaliteetselt loodud kutse valmistab külalist ette millekski heaks. Põnevaid lahendusi on loomulikult veelgi.

Kutsed võivad valmida ka professionaalselt

Kutsete kirjutamise ja saatmise etiketist on materjale palju, nii eesti kui inglise keeles, küll aga on vähem kirjutatud erinevatest võimalustest, kuidas kutset võiks kujundada. Peale ideede pakkumise võime kõige sellega veelgi aidata, nii disaini- kui trükivallas.

Uuri veel meie juhiseid kutsete kujundamise kohta!

Comments are closed.