Fotoklaas kui köögi tagasein - puhas ja ilus lahendus Sinu kööki! PR disain
:::: MENU ::::

Fotoklaas

  • mai 13 / 2017
  • 0

Fotoklaas

Fotoklaas kui interjööri kujundamise viis kogub aina enam populaarsust

Fotoklaas on efektne ja ainulaadne viis anda ruumile täiesti uus ilme. Fotoklaasi levinuim kasutuskoht on köögi töötasapinna tagune sein, kuna klaas kaitseb seinu kuumuse, vee ja määrdumise eest ning seda on kordades lihtsam puhastada kui näiteks tapeeti või värvitud seina. Lisaks saab fotoklaasiga väikeses köögis ruumi visuaalselt avaramaks teha ning endale meelepärast pilti on iga päev hea vaadata.
Teised fotoklaasi levinumad kasutuskohad on klaasist liuguksed, duširuumi klaasist seinad, mööbli klaasist elemendid ning isegi trepipiirded ja vaheseinad. Unustada ei saa ka maale asendavaid fotoklaase seintel.

 

 fotoklaas fotoklaas, kivi fotoklaas, rohi fotoklaas interjööris, lilla

fotoklaas  pilt köögi tagaseinale  köögi tagasein  Fotoklaas interjööris

Tehnoloogia

Enne klaasi karastamist lõigatakse klaas õigesse mõõtu ning klaasi sisse tehakse vajadusel avad pistikupesade ning lülitite jaoks.

Meie pakutavad fotoklaasid valmistatakse kvaliteetsest 4-6 mm paksust kirkast karastatud klaasist. Karastatud klaasi eelised tavalise klaasi ees on vastupidavus suurtele temperatuurimuutustele ja suurenenud löögi ning paindetugevus. Lisaks on karastatud klaas oluliselt turvalisem – kui klaas peaks tugeva löögi tagajärjel purunema, läheb karastatud klaas väikesteks tükkideks, mis saab lihtsalt kokku pühkida, tavaline klaas aga puruneb väga erineva suurusega teravateks kildudeks, millega on oht ennast vigastada.

Peale karastamist paigaldatakse klaasi tagaküljele kvaliteetsele kleebiskilele prinditud foto. Saame kasutada nii tellija poolt saadetud kui ka pildipangast ostetud fotot. Soovi korral otsime kliendile sobiva teemaga fotod ise ning tellijale jääb vaid lõpliku valiku tegemine.

Lisaks on võimalik klaasi ka värvida, matistada ja graveerida.

Viimase etapina toimub paigaldus just teile sobival ajal. Tavapäraselt võtab fotoklaasi paigaldamine aega mõned tunnid. Fotoklaas paigaldatakse seinale kas spetsiaalse silikooniliimiga või klaasikinnitustega. Kinnitustega paigaldatud klaasi on seinalt lihtne eemaldada näiteks taustapildi vahetamiseks. Kinnitusvahendi valik sõltub sellest, kui sirged ja siledad on seinad.

Fotoklaasi ja paigaldust aitab tellida meie müügiosakond.

 

Kuidas tellida ja kui kaua aega läheb?

Lihtsamad (ristküliku- ja ruudukujulised) klaasid saame valmis 1–2, erikujulised kuni 2-3 nädalaga.

Kuna kõik köögi tagaseinad valmistatakse eritellimusena, oleks vaja meile edastada järgnev info:

  • klaasiga kaetava pinna mõõdud või telli mõõtmine meie poolt
  • pistikupesade arv (kui saadate mõõdud ise)
  • soovitud pildifail või soov, millist fotot sooviksite
  • kas soovite ka paigaldusteenust

Kui teil endal piisavalt kvaliteetne pildifail puudub, saate foto valida Adobe Stock ning Shutterstock pildipankadest. Soovi korral leiame sobiva teemaga pildid ise ning teile jääb teha vaid lõplik valik.
Tellimisel palume kindlasti arvestada, et hiljem klaasi omadusi (mõõdud, avad) muuta pole võimalik.